הבלוג השבועי שלי

ברדיו 95.5 (של רדיו חיפה)

חברים יקרים,

לא מזמן, התקשר אלי איש יקר מערוץ הרדיו המקומי, וביקש ממני לבוא לאולפן בחיפה על מנת להקליט שם פינה שבועית על 'פרשת השבוע'. מסתבר שמישהו מידידי הטובים המליץ להם להכניס בשידור לקראת שבת פינה קבועה על פרשת השבוע.

מצאתי את עצמי מקליט השבוע את הטור השבועי הראשון. אם אתם מנויים על מאזיני הרדיו המקומי, תוכלו לשמוע את הפינה הזו ביום שישי, מתישהו, בין השעות 14:00-16:00. לאלו שאינם במעגל המאזינים של הרדיו - גלגלו לתחתית העמוד.

 

 

 

אציין שזו הייתה חוויה מרתקת מאוד: אולי אלו האוזניות האיכותיות שמאפשרות לך לשמוע כל רחש בחדר באופן ברור, ואולי הלחץ הגדול - האם נצליח לעמוד במסגרת הזמן שהוקצב לי? שתי דקות וחצי בלבד!..

זו חוויה גם להאזין בתום ההקלטה לקולך המושמע כעת באולפן כולו בבהירות. נזכרתי במאמר המשנה בפרקי אבות: "דע מה למעלה ממך, עין רואה ואוזן שומעת.." - כל מה שדיברנו הוקלט והושמע. לרגע, נבהלתי. שירן שישב לצידי מיהר לערוך את הקולות ומחק את מה שהיה צריך למחוק.

חשבתי על מוסר ההשכל: למרות ש"עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים", תמיד תמיד יש אפשרות לתקן. למחוק. לעשות תשובה. גם דברים שאמרתי - או שעשיתי - והם אינם לרצוני, ביכולתי לתקן אותם. הפתגם אומר: "כל עוד הנר דולק ניתן לתקן".

עבורי, היה זה גם סוג של סגירת מעגל: ההקלטה של הפינה הראשונה התקיימה בדיוק ביום האבלות השביעי על פטירת אחד מרבותי הגדולים, רבי יוסף ויינברג מברוקלין. הרב ויינברג שהגיע לגיל 94, היה מגדולי החסידים בדור האחרון, כתב ספר המבאר את ה'תניא', והתמסר במשך למעלה מ-50 שנה למסור שיעור תורה ברדיו המקומי של ניו יורק. הרב ויינברג זכה לכך שהרבי מליובאוויטש עודד את פעולותיו בפרט בהפצת מעיינות התורה והחסידות באמצעות הרדיו.

אם אכן מאזיני הרדיו נחשפו לפינה הקטנה הזו של פרשת השבוע, יהי זה לעילוי נשמתו.

הרב פינחס מרטון


    


 

.
 

יש לך אימייל?

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו! בואו להרגיש חלק ממשפחה גדולה ומלוכדת; הכניסו כאן את כתובת הדוא"ל שלכם ותהנו מעידכונים על אירועים קהילתיים, מגזין שבועי מרתק ועוד. הקישו כאן

הרבי מליובאוויטש

 הרבי
נחשב לגדול המנהיגים הדתיים בני זמננו. איש רוח ומעש, שפעולותיו חובקות עולם ומלואו. השפעתו של הרבי הפליגה הרחק מעבר למעגלי הדת והיהדות אל תחומי החברה, העסקים והפוליטיקה הכלל-עולמיים.  הקש להמשך

הבלוג השבועי

בלוג שבועי ברדיו המקומי
הקישו כאן כדי להאזין לבלוג השבועי של הרב, המושמע מדי יום שישי בפינת "קבלת שבת" בערוץ הרדיו המקומי