בית חב"ד קריית ביאליק - יהדות בקהילה PDF הדפסה דוא
בית חב"ד של שכונות הקריון וגבעת הרקפות בקרית ביאליק, מהווה סניף של רשת סניפי בתי חב"ד בעולם, מיסודו של הרבי מליובאוויטששליחי חב"ד פועלים בכל רחבי תבל, במקומות בהם קיים ריכוז של יהודים, במטרה להעצים את הזהות היהודית, לשמש כגשר עבור כל יהודי, לתמוך ולסייע לכל יהודי באשר הוא, ברוחניות ובגשמיות.

עד היום הוקמו למעלה מ-220 בתי חב"ד בישראל בלבד, ויותר מ-2500 נקודות חב"ד ברחבי העולם. חב"ד מביאה את אור היהדות והחסידות לכל בית ישראל מתוך מאור פנים וכבוד לזולת;  על פי השקפת עולמו של הרבי מליובאוויטש כל יהודי הוא חוליה בשרשרת של עם ישראל, ויש לנסות ולסייע לכל יהודי באשר הוא להזין את נשמתו במזון רוחני.
חב"ד מביאה את אור היהדות והחסידות לכל בית ישראל מתוך מאור פנים וכבוד לזולת;על פי השקפת עולמו של הרבי מליובאוויטש כל יהודי הוא חוליה בשרשרת של עם ישראל, ויש לנסות ולסייע לכל יהודי באשר הוא להזין את נשמתו במזון רוחני. תנועת חב"ד ופעולותיה הן ההוכחה הטובה ביותר כי ניתן להפיל את חומות הקיטוב והניכור הפנימי הקיים בתוככי העם, תוך הדגשת המאחד והמשותף לכולנו. המונים חשים קרובים יותר אל החיים היהודיים והמורשת העשירה שלנו, בזכות פעילותה של תנועת חב"ד, ובזכות חזונו של הרבי.
rebbe
הרבי מליובאוויטש

*

בתאריך כ"ח בסיון ה'תשס"ו (2006) נשלחו הרב פיני ואסתי מרטון על-ידי תנועת חב"ד על מנת להקים סניף בקרית ביאליק, תוך התמקדות בשכונותיה החדשות. ללא שהיות הם החלו בהפעלת פעילות מגוונת לכלל האוכלוסיה, ועד מהרה גיבשו סביבם גרעין קהילתי בשכונת גבעת הרקפות, ופועלים לחידוד הזהות היהודית באזור כולו. עבור פרנסי ותושבי העיר נדמה כי הם חלק מנוף הקריה, מאז ומתמיד.

אין ילד או ילדה בקרית ביאליק שלא פגש במהלך שנת הלימודים בפעילות כלשהי מטעם חב"ד. הם משתתפים בסדנאות יהדות בבתי הספר,  בתכניות הקיץ, הקייטנה או המועדון של הילדים. אין תושב בשכונות החדשות שלא נחשף לפעילות הקהילתית; "הרבי רוצה שנגיע לכל אחד ואחת, וזה החזון שלנו", הם מבטיחים.

אם עדיין לא השתתפת בפעילות של בית חב"ד בקריה, ועוד לא טעמת את הטעם הנפלא של יהדות במאור פנים על פי משנת חב"ד ומשנת הרבי מליובאוויטש, זה הזמן להיכנס לשיעור תורה, לכנס או הרצאה, ולהצטרף למשפחה הקהילתית.
pini_esty

הרב פינחס ואסתי מרטון. "השלוחים"

*

בית חב"ד, פועל כעמותה עצמאית - "עמותת יהדות בקהילה קרית ביאליק" - הרשומה במשרד הפנים ונמצאת בפיקוח רואה חשבון מוסמך. מס' העמותה: 58-0478386.
העמותה פועלת כמוסד ללא כוונות רווח (מלכ"ר), והמימון של הפעילות הענפה היא מתרומות פרטיות של תושבים, נדיבי לב, השותפים למפעל ולחזון. מידי שנה מקבלת העמותה אישור ניהול תקין מרשם העמותות, על ניהול חוקי ומסודר. לעמותה אישור ממס הכנסה על פי סעיף 46 לעניין תרומות פטורות ממס. העמותה פועלת כמוסד ללא כוונות רווח (מלכ"ר). המימון של הפעילות העניפה היא מתרומות פרטיות של תושבים, נדיבי לב, השותפים למפעל ולחזון.
לתרומות - הקישו כאן.

 

.